MANAVGAT AŞÇILAR DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

MANAVGAT AŞÇILAR DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

MANAVGAT AŞÇILAR DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Manavgat Aşçılar Derneği 29.02.2020 tarihinde Matso Toplantı Salonunda Saat 14-00 de gerçekleşti. Açılış konuşması yapan İsmail Karataş derneğimizin olağan genel kurulumuzun gününden önce yapılmasına karar almamız Kendimin ve ailemin rahatsız olduğundan günlerimin yoğun bir tempoda geçmesine neden olmaktadır.

 Bu nedenle derneğe ayırabileceğim zaman kalmamaktadır. İlçemizin en değerli derneklerinden biri olan Mad kuruluşundan bu güne kadar çok güzel işlere imza atmıştır ve bundan sonrada tüzüğümüzün gereği bir sivil toplum kuruluşu olarak fazlası ile gerçekleşecektir. Görevi teslim ettiğim Muhammet Karaöz şefime kendisine ve yönetimine Türk turizmine ve Manavgat’a göz doldurur katkı yapacağına inanmaktayım.

Uzun zamandır beraber çalıştığım yönetim kurulu üyelerime, beni yalnız bırakmayıp birlikte yürüdüğümüz yol arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Manavgat Aşçılar Derneğimizin kurulduğu olan 2006 yılından bu yana gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar. Barış suyu festivali, Bayanlar arası yöresel yemekler yarışması, 54 panel ve konferans verildi. 

45 İşbaşı eğitim Semineri gerçekleştirildi.30 {Sertifikalı}Hijyen eğitimi düzenledi, Otel mutfaklarında Hijyen adı altında Dr. Mehmet Recai Yılmaz Hocamla Beraber Hazırlayıp 850 adet hijyen kitabı dağıtıldı, Kendi Hazırladığım ve bastırdığım çeşitli yemek kitaplarımdan Mengen Aşçılık ve meslek lisesi ve Manavgat’ımızda bulunan okullardaki öğrencilerimize 1800 adet kitabını ulaştırdım.

5 yıl aralıksız Ramazan İftar yemeği verildik, Son 6 yılda 1800 Ramazan yardım paketi dağıtıldı,5 yıl aralıksız Yöresel yemek yarışması düzenlendi,35 Defa Manavgat S.T.K. Ziyareti gerçekleştirdik, Şehitlerimiz için 8 defa yemekli Mevlit okutuldu, 3 yıl dernek üyelerine sezon sonu üyelere { kaynaşma şöleni } piknik düzenledik, Plastik şişe kapağı toplama kampanyasından 4 adet Engelli arabası ve 1 Adet elektrikli Engelli araba aldık ve engelli vatandaşlarımıza verdik, Üyesi olduğumuz TAFED’İN düzenlemiş olduğu 14 ulusal yarışmalara katıldık, Antalya Anfaş ’ da 2 defa büyük organizasyona ev sahipliği yaptık.

Bizlere desteklerini esirgemeyen bütün paydaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Kendilerini şahsım olarak hiçbir zaman unutmayacağım. Derneğimize yapmış oldukları değer bizlerin çalışmalarına bir katkı Manavgat’a yapılan bir katkı olduğunu da unutmayalım.

İlçemizin en değerli derneklerinden biri olan Manavgat Aşçılar Derneğimizi değerli şefim Muhammet Karaöz’e ve ekibine bırakmak beni daha mutlu etti. BAŞARILAR DİLERİM.   

 

                                

                                          

chef-karatas@hotmail.com
Kullanıcı Sözleşmesi