TEŞEKKÜR

TEŞEKKÜR

 

TEŞEKKÜR

Sevgili meslektaşlarım Türkiye Aşçılar Federasyonu ailesinin değerli üyeleri bizleri kırmayıp bir sevgi ve saygı yumağı içerisinde fedakârlıklarınızı göstererek Manavgat Aşçılar Dernek Başkanım çok değerli insan Muhammet Karaöz’ü ve şahsımı da mutlu ettiniz.Dernekler sivil toplum kuruluşlarının ilk basamağıdır. Birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, kültürel varlıkları ortaya çıkarıp yaşatma ve geliştirmeyi amaçlarlar.Zor iştir, kurmak kolaydır ama yaşatmak büyük enerji ve özveri ister.

Hiçbir geliri yoktur. Gönüllülük esasına dayanır. Sektörün tedarikçileri olmadan, yaşayamaz, en önemlisi de gönüllülük esasıyla hareket eden siz meslektaşlarım olmasa varlığını sürdüremez İyi ki varsınız iyi ki buradasınız.Türk Mutfağı ve Aşçılık mesleğini, bugünlere getiren ustalarımızdan aldığımız mesleki birikim ve etik değerleri, gelecek nesillere aktarmak ve örnek olmaktır.Hayat paylaştıkça güzel. Meslektaşlarımın bu felsefenin öncülüğünde birlik beraberlik içerisinde hareket etmesini, sosyal hayatı özümsemelerini ve en önemlisi dayanışma ve diyalog içerisinde olmaları, farkındalıklarını ortaya koyacaktır.

Yaptığımız işin önemini önce biz kavramalıyız ki, misafirlerimize, çalışanlarımıza, yeni neslimize ve en önemlisi işverenlerimize anlatabilelim. Kaliteyi sunmak, Türk mutfağını tanıtmak, kırılganlıklarımızı unutmak, hatalarımızı telafi etmek için uğraşmak, eğitimi önceliğimize almak, ben değil biz demek aslında gelişmek için adımlarımızı atmanın zor ama herkesin birey olarak başarabileceği doğru ilkelerdir.

Türkiye Aşçılar Federasyonu çatısı altında olmanın haklı gururuyla, bireysel ve topluluk olarak daha ileriye gitmek için var olanı yaşatmak, görevlerimizi, yeni nesillere kalıcı eserler bırakarak devretmek en büyük gururumuz olacaktır.Katılımlarınızdan ve yürekten desteklerinizden dolayı teşekkür ediyor, Şahsım ve önceki yönetim kurulum adına sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır.

Selam ve saygılarımla. İsmail KARATAŞ

 

 

 

 

 

chef-karatas@hotmail.com
Kullanıcı Sözleşmesi