KEREVİZİN FAYDALARI NELERDİR

KEREVİZİN FAYDALARI NELERDİR

KEREVİZİN FAYDALARI NELERDİR

Kereviz, kolesterol seviyelerini, vücudu detoksifiye eder, yüksek tansiyonu düşürür ve çok sayıda yolla genel sağlığı destekler. C vitamini bakımından zengindir ve bu nedenle sağlık için son derece faydalıdır. Kerevizin faydaları nelerdir? İşte bilinmesi gerekenler. Kereviz kalsiyum, sodyum, bakır, magnezyum, demir, çinko, ve potasyum gibi minerallerle birlikte, yağ asitleri de dahil olmak üzere; A vitamini, K, C, E, D ve B vitaminleri (tiamin, riboflavin, folik asit, vitamin B6, ve B12 vitamini), aynı zamanda lif içerir.

KEREVİZİN FAYDALARI

Antioksidanlar hücreleri: kan damarlarını ve organları oksidatif hasardan korur. Kereviz C vitamini, beta karoten ve flavonoidler içerir, ve tek bir sapta bulunan en az 12 ek antioksidan besin türüne sahiptir. Kereviz aynı zamanda, sindirim sisteminde, hücrelerde, kan damarlarında ve organlardaki iltihaplanma vakalarını azalttığı kanıtlanmış olan harika bir bitki besin kaynağıdır.

İltihabı azaltır: Kronik inflamasyon, artrit ve osteoporoz dahil olmak üzere birçok hastalıkla ilişkilendirilmiştir. Kereviz vücutta iltihaplanmaya karşı koruma sağlayabilen bileşene sahiptir.

Kan basıncını düşürür  : Kereviz, kanınızdaki stres hormonu seviyesini düşürebilecek  Aynı zamanda kereviz, kan basıncının düşürülmesine yardımcı olan potasyum içerir. Bu da kan damarlarındaki basıncı azaltarak, kanın damarlardan daha kolay taşınması için damarları genişlettiği anlamına gelir.

İdrar yolu enfeksiyonlarını: önler Kereviz ürik asidin yok edilmesine yardımcı olur, çünkü yaygın olarak idrar söktürücü özellikleri için kullanılır, yani idrara çıkmayı uyarır. Bu nedenle, mesane bozukluğu, böbrek problemleri, sistit ve diğer benzer rahatsızlıkları olan kişiler için iyidir. Kereviz ayrıca kadınlarda idrar yolu enfeksiyonlarının önlenmesine de yardımcı olur.

 

chef-karatas@hotmail.com
Kullanıcı Sözleşmesi